Hírlevél 13.
A Civil Információs Centrum szeptemberi-októberi hírlevele
HÍREK
A napokban kapják kézhez a civil szervezetek a NAV levelét, amelyben a tájékoztatást kapnak a részükre felajánlott szja 1 %-os összeg várható nagyságáról, és azon törvényi feltételekről, amelyek meglétét a levél kézbesítését követő 30 napon belül igazolniuk kell.
A 2014. évben felajánlásban részesült szervezetnek a 1437A adatlapon kell jelölnie, amennyiben a szervezet a következő évekre vonatkozó előzetes kedvezményezetti regisztrációt is igényli.
Külön regisztrálnia – az elektronikus EGYREG adatlapon 2014. szeptember 30-ig - csak azoknak a szervezeteknek kell, amelyek nem kapnak felhívó-tájékoztató levelet, mert nem részesültek felajánlásban a 2014. rendelkező évben, vagy a 2015. rendelkező évben részesülhetnek első alakalommal az szja 1 %-os felajánlásokban pl.: a 2 éves várakozási idejük a 2015. rendelkező évre vonatkozóan teljesül első alkalommal.
Forrás: http://nonprofit.hu/hir/megjelentek-az-1-os-adatlapok-nav-oldalan
A 2014. évi LÉPJ civil pályázatok elszámolásához szükséges dokumentumok letölthetők a ww.ckh.hu oldalról:
http://www.ckh.hu/hirek/lepj-matol-letolthetok-az-elszamolo-urlapok
Tájékoztató a Civil Szervezetek beszámolóinak feldolgozottságáról
PÁLYÁZATOK
Ökoiskola címpályázat 2014
Az Ökoiskola és Örökös Ökoiskola pályázat őszi bírálati határidejét 2014. szeptember 15-re módosítottuk. A pályázatok beadása folyamatos, az évi két bírálati határidőn kívül is be lehet nyújtani pályázatokat.
A szeptember 15. és 2014. december 31. között beérkezett pályázati anyagokat az idei év szempontjai alapján bíráljuk el, de már 2015-ben.
A pályázat az alábbi linken érhető el az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) honlapján>>
forrás: greenfo.hu
KÖSZ! pályázat iskolai közösségi szolgálat támogatására
Az Új Európa Alapítvány az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettel együttműködésben pályázatot hirdet magyarországi nonprofit szervezetek és egyházi szervezetek, intézmények, mint lehetséges fogadószervezetek számára azzal a céllal, hogy az Iskolai Közösségi Szolgálat előírásainak megfelelő programokat valósítsanak meg a középiskolák 9-11. évfolyamos diákjai számára.
A program célja, elősegíteni, hogy a helyi civil szervezetek és oktatási intézmények összefogásával új iskolai közösségi szolgálati projektek valósuljanak meg. A program hozzá kíván járulni, hogy minél több diák elvégezze a 2016. évtől az érettségi feltételének számító Iskolai Közösségi Szolgálatot és ennek során olyan élményben legyen része, ami motiválhatja őt a további önkéntes tevékenységre.
Pályázatot nyújthatnak be „fogadó szervezetként”:
- civil szervezetek
-
egyházak, egyházi szervezetek vagy egyházi fenntartású intézmények, amelyek az alábbi területek egyikén tevékenykednek:
- egészségügy
- szociális és jótékonysági
- kulturális és közösségi
- környezet- és természetvédelmi
- katasztrófavédelmi
- óvodás korú, sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók, idős emberek sport- és szabadidős tevékenysége.
Pályázati kategóriák
- kisprojekt max. 5 fő részvételével, ahol az öt fő külön-külön is teljesítheti a szolgálatot
-
nagyprojekt 10-30 fő (kb. egy osztály) részvételével, ahol a diákok egyidejűleg és közösen látják el a feladatokat a közösségi szolgálat keretében
Egy pályázó szervezet egyszerre 1 nagyprojektet vagy max. 3 kisprojektet nyújthat be.
Támogatható projektek
Olyan projektekkel lehet pályázni, amelyek
- keretében minden diák résztvevő legalább 20 óra közösségi szolgálatot tud teljesíteni a megvalósítás alatti időintervallumban, tanórán kívül, a törvény által meghatározott módon, amelybe beletartozhat a felkészítési és a feldolgozási fázis is.
- helyi igényeket elégítenek ki (az iskola max. 30 km-es körzetében vagy a diákok lakóhelyén valósul meg), helyi lakosokat, intézményben tartózkodókat/élőket szolgál, segít.
Példa támogatható projektekre (nem kizárólagos jelleggel):
- szociális célú tevékenység: idősek, betegek, rászorulók, gyerekek, családok, fogyatékkal élők stb. segítése, támogatása
- szabadidős, oktatási-nevelési célú, közösségfejlesztő vagy sportprogramok szervezése, rendezése idősek, betegek, rászorulók, gyerekek, családok, fogyatékkal élők vagy egyéb hátrányos helyzetű csoportok pl. kisebbségi csoportok számára
- közterület állagmegóvása, zöldfelületek karbantartása stb.
Támogatás az alábbi költségtípusokra igényelhető:
-
anyagköltség, fogyóeszköz (pl. festék, ceruza, papír, kézműves eszközök és alapanyagok, kertészeti eszközök, könyvek, hangszerek, élelmiszer stb.)
kommunikációs és dokumentációs eszközök
utazási vagy szállítási költség
mentor (IKSZ koordinátor) költségei (a projekt összköltségének max. 25%-s)
Az elnyerhető támogatás vissza nem térítendő hozzájárulás.
Letölthető dokumentumok
A pályázatokat az online pályázatbenyújtási felületen keresztül tudjuk elfogadni.
Az online pályázatok benyújtásához regisztráció szükséges, regisztrálni az alábbi felületen lehet:
REGISZTRÁCIÓ
A regisztrálás határideje: 2014. október 9., éjfél. A regisztrációt 48 órán belül hagyjuk jóvá, erről e-mailben küldünk értesítést.
PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSA
A pályázat benyújtásának határideje: 2014. október 15.
A pályázatokat az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettel közösen felkért szakértők értékelik és tesznek javaslatot a pályázatok támogatására az Új Európa Alapítvány kuratóriumának, amely legkésőbb november végéig dönt a pályázatok támogatásáról.
A projekteket 2015. január 1 – november 30. között lehet megvalósítani.
Bővebb információ: www.kozossegi.ujeuropaalapitvany.hu, www.kozossegi.ofi.hu
Digitális Esély 2014
A pályázat célja, hogy olyan civil szervezetek programjait segítse, amelyek szociálisan hátrányos helyzetben lévő gyermekek, fiatalok infokommunikációs felzárkózását támogatják, és digitális oktatását végzik.
A Magyarországon most meghirdetett pályázat célja, hogy olyan civil szervezetek programjait segítse, amelyek szociálisan hátrányos helyzetben lévő gyermekek, fiatalok infokommunikációs felzárkózását támogatják, és digitális oktatását végzik.
Kik pályázhatnak? Olyan Magyarországon működő és nyilvántartott civil szervezetek, alapítványok, gyermekotthonok, amelyek szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek digitális felzárkózását, valamint infokommunikációs oktatását végzik.
Miért érdemes pályázni? A „Digitális Esély 2014” pályázaton összesen hatmillió forint érhető el, amely a tervek szerint tíz hazai, hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását segítő non-profit szervezet munkáját támogatja.
Általános pályázati feltételek:
Formai követelmények:
Terjedelem: maximum 3 db A/4-es oldal (tartalomjegyzék és mellékletek nélkül), 12-es betűméret, Arial betűtípus, szimpla sorköz.
Az oldalszámozás és a tartalomjegyzék a pályázatok kötelező tartalmi eleme.
A pályázatok minden oldalának bal felső sarkában kérjük feltüntetni a pályázati kategória megnevezését.
A pályázatok minden oldalának jobb felső sarkában kérjük feltüntetni a pályázó adatait: név, cím, e-mail cím, telefonszám.
Mellékletek: fotók, videók gyűjteménye, kutatási értékelés, statisztika stb, minden olyan dokumentum, amely igazolja a pályázati anyag hitelességét (max. 4 MB)
Tartalmi irányvonalak:
A projekt rövid összefoglalója, céljai, várható eredményei.
Budget/költségvetés (arányok) – eszközbeszerzés minimális arányban szerepeljen a pályázatban- a pályázott támogatási összeg maximum 10 %-a lehet!
A projektet végrehajtó csapat bemutatása.
A most rendelkezésre álló személyi és pénzügyi feltételek összefoglalása.
Vizsgált időszak: a legutóbbi egy év.
Pályázható kategóriák:
1. Szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek (6-10 éves korig) infokommunikációs oktatás-képzésére, digitális esélyegyenlőségének növelésére irányuló programok
Ez származhat:
- az illető család alacsony jövedelméből (munkanélküliség, egyedül nevelő szülő, alulképzett szülő, beteg szülő stb.),
- gyermekotthonok szűkös helyzetéből.
2. Szociálisan hátrányos helyzetű fiatalok (11-14 éves korig) infokommunikációs oktatás-képzésére, digitális esélyegyenlőségének növelésére irányuló programok
Ez származhat:
- az illető család alacsony jövedelméből (munkanélküliség, egyedül nevelő szülő, alulképzett szülő, beteg szülő stb.),
- gyermekotthonok szűkös helyzetéből.
Mindkét kategóriában olyan pályázatokat várunk, amely bemutatja, hogyan és milyen új módszerekkel valósítható meg hatékonyan a szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek és fiatalok digitális felzárkóztatása, mindez hogyan javítja az életminőségüket, hogyan ad új esélyeket a továbbtanulásukhoz.
Pályázati határidő: 2014. szeptember 30. éjfél
A pályázatok beküldése e-mailen keresztül történik, egyidejűleg az alábbi e-mail címekre:
digitalisesely2014nhit.hu
gergely.karkisssap.com
Az elektronikus levél tárgyában kérjük feltüntetni: „Digitális Esély 2014” pályázat
A pályázattal kapcsolatos kérdéseiket a digitalisesely2014nhit.hu és a gergely.karkiss
sap.com e-mail címeken várjuk.
A pályázatok ünnepélyes eredményhirdetése 2014. november 6-án, az Infotér konferencia keretében lesz.
A pályázati oldal elérhetősége: Digitális Esély 2014